"А поговорить?" (с) (v_n_zb) wrote,
"А поговорить?" (с)
v_n_zb

Будка Свідків Петра

.
Коли я робив свою першу собачу будку, Петрик допомагав таткові таскати консерви з овочевої бази.

Пес Бровко був задоволений. Хоч він і товк ту будку ланцюгом, доки бігав по колу, хоч і вискакував на її дах, будка пережила і його, і ще двох наших собак-"дворян".

Бабуся мене похвалила.

Не пам'ятаю, що я робив, коли він привласнював кондитерську фабрику імені Карла Маркса, завод "Ленінська кузня" і суднобудівний у Севастополі. Здається, прибивав віконний штапик. А може, у Будапешті вчився.

Коли я «з нуля» робив полицю, вони із татком скуповували чорноземи на Вінничині, пиляли метал на цукрових заводах,приватизували гуртожитки і виселяли людей.

Коли я вивчав European Studies у Німеччині, він створював із Азаровим Партію регіонів. Мої studies нікому не потрібні. Зате Порошенко вже у четвертій партії. Будки і кошти Азарова у Європі та Криму не арештовані, а сам Азаров - прем'єр на Рубльовці.

Я, певне, робив ще щось важливе, коли Петро ходив дяком у російській православній церкві чи позував для ікони самого себе у капличці на території сімейної будки, але це не принципово.

Коли я робив підлогу на лоджії, він виживав покійного Михайла Сироту з посади начальника щойно створюваного штабу Ющенка у партії, яка йшла до влади.

Чомусь усі пристойні і розумні люди в українській політиці загинули в автокатастрофах молодими. Згадайте також Анатолія Єрмака, Ємця Леоніда.

А ті, які "вміють жити", побудували "будки".

Ледве я набив вагонку, як Азаров вже стояв з другом-Порошенком на сцені Майдану. Хлопці-протестувальники з Тернопільщини покотом спали на підлозі у невідремонтованій кухні, а також - у скромній "будці" тещі.

Зате потім Порошенко "потрудився" з Азаровим в уряді Януковича. Тихенько відсиджувався у парламенті, але як тільки з'являлася вакансія спікера чи прем'єра, миттю збуджувався. У першу чергу - медійно. 5 канал на скупих харчах і при стійкій відразі до незручних особистостей навіть у власному колективі не став лідером інформаційного мовлення і не міг ним стати. Нічого, тепер при владі можна "догнатися" віджатими медіа регіоналів.

1 грудня 2013 я ще толком не розібрався, що робити на Банковій. Він уже зупиняв грудьми грейдер і був багатократно посланий у далеку еротичну подорож.

18 лютого 2014 я побачив першу зброю на Майдані, але зовсім не ту, яку для захисту протесту обіцяли роздати друзі Петра, які тепер у прокурорах. Субтильні дівчатка у білих до талії пуховичках до ранку 19го розносили молоко у пластикових стаканчиках. Інтелігентні бабусі колупали бруківку, а той, хто збудував будку, накивав п'ятами з Майдану - ніби то на важливу зустріч. Певне, на переговори з Коксом чи Штайнмайєром про те, як треба бути толерантним, враховувати легітимні інтереси Януковича і готуватися до виборів.
Начальник всього Майдану тоді отримав подряпину і кусок пластиру на щоці. Не то від якоїсь ледвелетючої кулі, не то від особливо далекокинутої гранати.

У Харкові з тією будкою Петро примудрився з одного боку опустити усіх, хто здобуває хліб свій щоденний чесною працею. А з другого - грубо підлизатися до трудящих Слобожанщини і Галичини.

Так будуються будки!

Порошенко - це концентроване вираження цинізму укрсучполітиків. Постмайданна влада зліплена з того самого тіста, що й попередники. Трохи жуликів, трохи вчорашніх рекетирів, а на видимій публіці поверхні – трохи журналістів і новонавернутих активістів.
Для прикриття суті.

"Побудувати собачу будку" - це зверхність "крепких хозяйственников" та соціально безвідповідальних бізнесюків щодо суспільства. Ідейні наступники Лужкова і Черномирдіна. Несамостійні та вічно вторинні щодо Росії.

Вторинність щодо Москви - наше всьо. Поїздка Порошенка на танкобудівне підприємство подібна на розмову Путіна з трудящими на Уралвагонзаводі. На якому клепають російські Т-72, з якими ми воюємо на Донбасі.

До речі, будівництво бліндажу на десятьох бійців складніше за будку Петра. Бо від будки залежать лише комфорт і понти, а від укриття – життя людей. Найкращих громадян.

Лексика гаранта відображає розв'язність, вульгарність Порошенка. "Я зробив", "я дав доручення". Судячи з тону гаранта можна подумати, що він командує усім - від уряду Гройсмана до Ради Безпеки ООН. Будка - лише одна грань панської зарозумілості.

Так плюнути у душу людям не вмів навіть Ющенко, який називав нас "маленькими українцями".

Взагалі, гарант любить плювати - то на волонтерів, то на "цинічних бандер". І це ще другий термін у нього не починався. Адже ж проголосуємо за нього ще раз, посполиті?!

Рагулі із заздрістю до тих, хто «уміє жити» (читай – красти) та лояльні охранітєлі усіх мастей і далі голосуватимуть за "крєпкіх хозяйствєнніков".

Але такі "будки", зрештою, вкурвлять громадян!

А ти побудував будку?!


Володимир Кухар


Читайте v-n-zb в социальных сетях   фбтвиттервк ок   юSubscribe

Recent Posts from This Journal

promo v_n_zb july 17, 2013 17:32 152
Buy for 200 tokens
. Пару лет назад я публиковал уже эти фрагменты из Незнайки. Но повторюсь - уж слишком актуальна сегодня эта сказка Носова. Такое ощущение, что автор в машине времени был переброшен из 64-го года на 50 лет вперед. Это - о нас. Всё - о нас... === Законность: – А кто такие эти…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments