"А поговорить?" (с) (v_n_zb) wrote,
"А поговорить?" (с)
v_n_zb

Україномовна п’ята колона Путіна /казка на ніч/

.
Так от, любі хлопчики й дівчатка, розповім вам декілька історій про мову. Саме історій, бо мова — вона була, є і буде.


Історія перша, про співпрацю.

Десь у 1995 році у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення ми запровадили квоту на український продукт — від 30% до 50% залежно від ефірної концепції. І керівник радіомережі з Одеси каже: “Я не проти української музики. Але не хочу псувати ефір шароварщіною. Бо нема україномовних виконавців, яких би слухала молодь”. А ми йому у відповідь: “Треба шукати, допомагати, розкручувати. Бо не може так бути, щоб мова була, а яскравих виконавців не було”.

І працівники радіомережі поїхали на Західну Україну, послухали, відібрали декілька груп, почали ротувати їх у своїй російськомовній мережі”.

Одна з цих груп зветься “Океан Ельзи”. Переконаний, що пан Славко пам’ятає цю історію.


Історія друга, про заохочення.

Сам я українську вивчив не тому, що мене примушували у школі в Полтаві, а тому, що любив читати фантастику. А її у бібліотеках українською було легше знайти, ніж російською. Потім, коли зацікавився сучасною літературою, з’ясував, що є такій журнал “Всесвіт”, який перекладає українською всіляких Борхесів, Маркесів та Кортасарів раніш, ніж вони виходять російською.

І чомусь не знадобилися мовні інспектори. До речі, перша моя художня публікація відбулася українською, у київському журналі “Наука і суспільство”. Бо у Москві не друкували.

Тобто, створюйте умови, щоб мова була потрібна. В першу чергу, на державній службі, в освіті, сфері послуг, книговиданні. Законів для цього достатньо. Політичної волі нема, та це — до Президента.


Історія третя, про владу.

Янукович вивчив мову. Й Азірова примушував. Хто задоволений правлінням Януковича?

Порошенко володіє мовою дай боже кожному. І саме він уклав капітулянтські “мінські домовленості” на догоду Кремлю.

Якщо Кремль таки протягне Медведчука у владу, і той покладе Україну під Росію, і все вишуканою мовою, то патріотів це влаштує? Хиба що тих, для кого головне слова, а не дії.

Питання: якщо не стане України, то скільки проіснує мова? Та ото ж.


Історія четверта, про патріотизм.

Гадаєте, Кремль не знав, що україномовні українці будуть чинити спротив агресії? Знав, тому й розкручував тему “бандерівців на Майдані”.

Для Кремлю було шоком, коли Україну зі зброєю у руках почали боронити російськомовні українці! Усі імперські ідеологи на кшталт Дугіна, Решетникова, Суркова, Гундяєва переконували Путіна, що російськомовні будуть вітати “визволителів.

Але саме у російськомовному Харкові вигадали образливу кричалку про Х* ла. Саме російськомовний Дніпро став центром опору агресії. Саме російськомовна Одеса продемонструвала, що прихований сепаратизм не пройде.

Російські офіцери сил вторгнення у 2014 році доповідали по команді, що їх солдати не хочуть стріляти у таких самих хлопців з України, які теж розмовляють російською. У тих, хто українською — без проблем”. Саме тому і з’явилися на Донбасі бурятські шахтарі та інша наволоч з околиць імперії.

Кількість наших загиблих героїв на Донбасі пропорційна кількості мобілізованих. А з російськомовних областей мобілізовано більше, ніж з україномовних.

Тобто, це саме російськомовні патріоти стали неочікуваним фактором, який зупинив російську навалу. І зараз Кремль докладає всіх зусиль, щоб зруйнувати феномен “російськомовного націоналістів” в Україні.


І всі ті, хто зараз роздмухує мовні суперечки за приводу законопроекту чи з інших приводів — фактично працюють на Кремль. Старанно працюють. Самовіддано.

А от за кремлівські гроші, чи за гроші Мінстецю, чи з власної дурості — це належить компетентно з’ясувати. Й обов’язково з’ясуємо, будьте певні.

На сьогодні з казочками все.
Бережіть себе і Україну!


Олександр Кочетков

Читайте v-n-zb в социальных сетях   фбтвиттервк ок   юSubscribe

Recent Posts from This Journal

promo v_n_zb july 17, 2013 17:32 157
Buy for 200 tokens
. Пару лет назад я публиковал уже эти фрагменты из Незнайки. Но повторюсь - уж слишком актуальна сегодня эта сказка Носова. Такое ощущение, что автор в машине времени был переброшен из 64-го года на 50 лет вперед. Это - о нас. Всё - о нас... === Законность: – А кто такие эти…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 53 comments

Recent Posts from This Journal