Предыдущий пост Поделиться Следующий пост
Вот так уродцы-нардепы не читая голосуют: ВР случайно с 1.01.17 ликвидировала налоговую милицию
555
v_n_zb
.
ткк


Отже, деталі від Тетяна Острікова:

Вітаю з тим, що податкова міліція з 01 січня 2017 року знаходиться поза законом!

Відповідний розділ ХVІІІ-2 «Податкова міліція» виключений з Податкового кодексу, що набуло чинності з 01.01.17 року. Планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набуде чинності разом з новим законом про створення фінансової поліції, ймовірність прийняття якого цим складом Ради близька до нуля. Тобто ніколи. Так і голосувалося при цій умові.

Однак, в законопроекті змінили номер пункту про податкову поліцію, а в перехідних положеннях, які стосуються набрання чинності відповідними нормами - номер змінити забули. І виходить, що пункт 134 про виключення з Податкового кодексу розділу ХVІІІ - 2 «Податкова міліція» набрав чинності. Про одне тепер шкодую, що не голосувала за цей закон))

Якщо серйозно, то йдеться про пункт 134 з закону № 1797-VIII від 21 грудня 2016 поку про внесення змін до Податкового кодексу України, який звучить так: «134. Розділ XVIII2 виключити».

А ось пункт з цього ж закону щодо набуття чинності його нормами:
"ІІ. Прикінцеві та перехідні положення 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року, крім: ... пункту 133 розділу І (щодо виключення розділу ХVІІІ-2) − з дня набрання чинності законом, який визначає правові основи організації та діяльності центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об’єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, та інших осіб, з якими цей орган взаємодіє»

Як видно, пункту 134 немає в переліку виключень, норми яких набувають чинності разом з законом про створення служби фінансових розслідувань.

Це означає, що зараз немає правових підстав для діяльності податкової міліції, у неї немає законних прав та визначених законом повноважень. Однак, і сам орган в установленому порядку, відповідно до закону, не ліквідований, правонаступник його не визначений, кримінальні провадження, справи та документи нікому не передані, підслідність злочинів в КПК, зокрема про ухилення від сплати податків, залишилася за податковою міліцією. Де-юре, правовий статус податкової міліціі наразі – «поза законом».

Де-факто, вона не ліквідована, співробітники не звільнені, провадження не передані, продовжує свою діяльність.

З ситуації можна вийти двома шляхами:

1) отримати певне роз'яснення (на мою думку, сумнівне з точки зору правової чистоти) про те, що це технічна помилка і пункт 134 закону має набути сили разом з відповідним законом про створення фінансової поліції; або

2) внести зміни в Податковий кодекс, пройшовши через процедуру розгляду законопроекту, передбачену Законом України «Про Регламент».

Але є і третій варіант. Якщо з Божою поміччю сталася така "прикра" помилочка, треба використати момент для розгляду та ухвалення нового закону про створення фінансової поліції. Це до речі і на виконання Коаліційної угоди, і перед МВФ вже прострочене зобовязання. І законороект відповідний номер 4228 про фінансову поліцію вже давно підготовлено і внесено в Парламент!

Закон про Фінансову поліцію http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58400


Читайте v-n-zb в социальных сетях   фбтвиттервк ок   ю
Последние записи в журнале


промо v_n_zb июль 17, 2013 17:32 151
Разместить за 200 жетонов
. Пару лет назад я публиковал уже эти фрагменты из Незнайки. Но повторюсь - уж слишком актуальна сегодня эта сказка Носова. Такое ощущение, что автор в машине времени был переброшен из 64-го года на 50 лет вперед. Это - о нас. Всё - о нас... === Законность: – А кто такие эти…

  • 1
(Анонимно)
тут еще какое западло, в налоговом кодексе есть куча упоминаний про мишицию (полицию) и из контекста раньше выходило что определенные права по проведению проверок у субьектов предпринимательства могут проводить только они. на этом было очень много способов посылания налоговиков с криво оформлеными доками на проверку. теперь эти (козлы) смогут приходить с любым ментенком-или дпс-ником и это будет по закону.

  • 1
?

Log in

No account? Create an account