"А поговорить?" (с) (v_n_zb) wrote,
"А поговорить?" (с)
v_n_zb

Пан мав час та натхнення... И раскатал чаечку

.
Yuriy Vitrenko

Нарешті мав час та натхнення подивитися черговий бенефіс ЮВТ на Шустері.

https://www.youtube.com/watch?v=SlPS_Ws_qQo

Оскільки вона мене тут згадала "злим та нетихим" словом, то маю право на відповідь.

По-перше, ціна Газпромівського газу зараз не 140-160 доларів, як стверджує ЮВТ, а біля 178 -183 доларів за тис куб (з поправкою на калорійність, без поправки трохи більше 175).

А з першого кварталу буде 200-210 дол.

Ціни на європейський газ постійно коливаються, у серпні-вересні були значні поставки з ціною нижчу за газпромівську, могли купити й більше, але Газпром блокує віртуальний реверс, тому купили менше ніж хотіли. Потім була незвично холодна осінь і європейські ціни стали вище газпромівських, але різниця була відносно невеликою.

Навіть російський міністр Новак каже про різницю в 15-30 доларів (хоча він перебільшує).

http://rian.com.ua/russia/20161125/1019036680.html

Мабуть ЮВТ "любить" Україну більше ніж російський міністр, тому вона чомусь каже про різницю в 50-60 доларів.

Є і інша версія. Може у ЮВТ була особиста "маржа" в 30-35 доларів на тис куб метрів газу з Газпрому, яку потрібно додати до 15-30 доларів, про які казав Новак, і тоді справді вийде 50-60 дол.? Юлія Володимирівна, ми цю маржу "не успадковували", якщо вам так сказали, то вас обманюють.

До речі, зараз на європейських ринках падають ціни на газ, і ціна в Словаччині сьогодні була нижчою за очікувану від Газпрому у першому кварталі 2017 року.

Якщо порахувати різницю між цінами на реверсний та газпромівський газ з 2014 по 2016 рік, то задяки реверсному газу ми зєкономили значні кошти (я наводив суми у моїх попередніх записах на ФБ та статтях).

По-друге, ми не можемо купувати газ у Газпрому без підписання додаткової угоди до чинного контракту з Газпромом чи тристоронньої угоди з Євросоюзом та РФ.

Бо тоді є надто великий ризик того, що наші платежі за газ (а платіж має бути не менше 600 млн дол) будуть зараховані в оплату за зобов'язаннями "бери або плати" (про які ЮВТ домовилася з Путіним в 2009 році, і які ми зараз опротестовуємо в Стокгольмі; Газпром нам вже нарахував біля 38 млрд дол за цими зобов'язаннями) або цей газ буде поставлений не нам, а на окуповані території.

По-третє, ми купуємо газ тільки у провідних європейських компаній і за ринковою ціною. Я знаю, багатьом українським "бізнесменам від політики" складно уявити, що державна компанія може щось купувати без відкатів, але такі компанії як Статойл, Газ де Франс (енджі), Ені, РВЕ, ЕОН (Юніпер), Шелл, Трейлстоун тощо не дають відкати. Уявіть, таке можливо. Світ складніший, ніж ви собі уявляєте;)

До речі, ці компанії не "перепродають" нам російський газ. Статойл його не купує взагалі, тому йому нічого нам перепродавати, а той же Газ де Франс купує більше норвежського газу, ніж російського. У Європі торгівля газом розділена з його транспортуванням, продавці і покупці газу не контролюють походження молекул газу.

Якщо словацький газотранспортний оператор повертає нам частину потоку газу, який виходить з України, то це не тому, що хтось придумав якусь "схему", а тому що через контракт, про який ви з Путіним домовилися у 2009 році, ми не можемо робити віртуальний реверс - тобто заміщувати обсяги газу, який ми купили в Європі на обсяги газу, який йде з Європи в Україну.

Тому, на превеликий жаль, нам доводиться сплачувати за фізичний транспорт газу з Європи в Україну.

До речі, ЮВТ з трибуни парламенту звинувачувала нас у тому, що один з наших європейських постачальників, компанія Трейлстоун, насправді належить нам, і що ми купуємо у них газ за завищеною ціною.

Ми запросили представника ЮВТ, народного депутата, в офіс Нафтогазу, і показали всі контракти, з яких було очевидно, що ми ніколи не купували у Трейлстоун газ за ціною, вищою за ринкову. Ми пояснили, що Трейлстоун - провідний трейдер (http://www.trailstonegroup.com). І що це повна маячня казати, що це наша компанія тільки тому, що я працював в інвестиційному банку Merrill Lynch в Лондоні (в різний час в різних підпрозділах) з одним з керівників Трейлстоун.

ЮВТ, можна поцікавитися, я ваші вибачення пропустив десь?

Це така ж маячня, як заяви "експертів" з кола ЮВТ, що прихід Газ де Франс (Енджі) на ринок України - це моя "схема", оскільки я навчався в бізнес-школі INSEAD, яка розташована у Франції, а Газ де Франс - це французька компанія.

До речі, даю "наводку". Керівник компанії Статойл, в ті часи коли ми підписували з ними перші контракти, теж навчався в INSEAD. І взагалі, майже в кожній європейській компанії є керівники, які навчалися в INSEAD, або працювали в компаніях, в яких я колись працював (Coopers & Lybrand, PricewaterhouseCoopers, Merrill Lynch, Amstar). Тепер всі європейські газові компанії будуть підозрювати у тому, що вони мої "прокладки"?

Останнє. Маленька деталь, але показова. ЮВТ, я не заступник Коболєва. Я був його радником, відповідав за реформу газового ринку та Нафтогазу. Потім я вже на практичному рівні розвивав напрямок реверсних поставок газу, потрібно було проводити переговори і підписувати контракти вже самостійно, і тому мене Коболєв призначив директором з розвитку бізнесу. Потім реверсні поставки вже стали для нас основним джерелом газу, додалися інші формальні обов'язки і тому мене Коболєв призначив головним комерційним директором групи Нафтогаз.

Заступників голови і просто членів правління Нафтогазу призначає Кабмін. Ні кабмін Яценюка, ні кабмін Гройсмана мене нікуди не призначали. Це я пишу для того, щоб Юлія Володимирівна була уважною до деталей. Бо я ще я можу посперечатися, хто і до чого знаходиться в опозиції...

PS. Друзі-юристи, підкажіть, за слова Тимошенко, що я щось там "покривав", можна подати до суду за наклеп?


Читайте v-n-zb в социальных сетях   фбтвиттервк ок   ю


Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo v_n_zb july 17, 2013 17:32 157
Buy for 200 tokens
. Пару лет назад я публиковал уже эти фрагменты из Незнайки. Но повторюсь - уж слишком актуальна сегодня эта сказка Носова. Такое ощущение, что автор в машине времени был переброшен из 64-го года на 50 лет вперед. Это - о нас. Всё - о нас... === Законность: – А кто такие эти…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments

Recent Posts from This Journal