"А поговорить?" (с) (v_n_zb) wrote,
"А поговорить?" (с)
v_n_zb

Савік Шустер став бізнесом – і з цього моменту раз і назавжди перестав бути свободою слова

.
макаровПозиция Юрия Макарова, которая тоже имеет право на существование.

========

Як би мені хотілося заволати про утиски свободи слова! Я би теж почувався героєм спротиву й ловив би схвальні лайки.
А так хто я – прости Господи, порохобот? Петре Олексійовичу, ну це навіть непристойно, скажіть уже, коли до каси? Ні, мені просто гірко. Я не жартую.

Коли в Україні з’явився Савік, він розворушив болотце, яке вже почало затягатися ряскою. Одна-єдина людина змінила формат усього телебачення. Гадаю, запросив його до нас особисто Пінчук. І не прогадав. Раптом цех був змушений усвідомити, що таке справжнє політичне ток-шоу, що таке підсумкова програма, що таке модератор екстра-класу. Доти здавалося, що підсумкове шоу має бути в неділю, з’ясувалося, що має бути в п’ятницю, і не посперечаєшся, бо харизма. Всі були змушені підтягатися.

Потім стався перший конфуз – це коли Савік перейшов із ICTV до Інтера, а на ICTV про це дізналися з Інтера. Ну, гаразд, спокусили. Не знаю, грошима, масштабом, впливом, можливостями, не моя справа, але осадочєк залишився. Ну а потім, потім почалося вростання в істеблішмент. В шоколаді – не в тому, про який ви подумали, – в Межгір’ї. Там із ним декілька було не останніх у професії, але звернули увагу саме на нього, бо планка захиталася.

А потім стало вже зовсім нудно: Свобода слова перейшла на комерційні засади. Заплатив – засвітився. Не заплатив – чекай, може, покличуть. Домовленості там різні, узгодження з АП...

Це не таємниця, всі, хто в процесі, знають розцінки. Ну, може, не до гривні, але до кількості знаків перед комою точно. Савік Шустер став бізнесом – і з цього моменту раз і назавжди перестав бути свободою слова, й, благаю, більше ані звуку про це.

Після зміни декорацій почала наїжджати податкова, а колеги – ті самі, які ще вчора морщилися, – заговорили про утиски. До того утисків не було, а тепер з’явилися. А коли ще з Першого прибрали, ну там уже ховайся, просто ГУЛАГ якийсь.

Слухайте, Савік Шустер особисто, свідомо, власними руками загнав себе на маргіналії, в нішу. Туди, де партнери – Рудьковський, Пилипишин, Тігіпко... Якщо ти по життю звик захоплюватися талановитими людьми, розчаровуватися в них – кара Господня, тому ж кажу: мені гірко. І вже харизма потьмяніла, і драйв не той, натомість леді із зачіскою завжди на почесному місці поруч із тим, що з вилами, і на звуковому пульті перемодуляція. Про контент відповідно мовчу.

Хочете знати, що сталося насправді? Гадаєте, в Ложкіна вирішили помститися? Та де! Якщо в АП з’їли «Подвійне життя президента» – бридке, спекулятивне й, за великим рахунком, несправедливе, яке наробило галасу від Москви до Вашинґтона, і ніхто ані Громадського, ані Першого пальцем не торкнувся, то невже цій інтернетній інфузорії (маю на увазі не персоналії, а носій) будуть мститися? Люди, підніміть хронологію!

Божечки, Савік тупо заївся з податковою (півмільйона доларів, щоб не дріб’язувати), знову піднявся лемент про це, як його,.. свободу слова, головного фіскала викликають на килим до Ради й Кабміну. Принизливо? Насіров такого не любить. А ми вам хід конем: кляузу в міграційну службу. І ось щойно, сьогодні, вже після заяви Порошенка й Гройсмана про те, що ніхто тебе не чіпатиме, синьйор Шустер оголошує голодування й запалює словом: «сталінський режим з офшорами!»

Не знаю, як вам, а мені незручно. І за нього, колишнього кумира першокурсників, і за колег, і за нас усіх. Невже не відчуваєте, як соромно?


       Юрій Макаров
Журналіст, телеведучій, пісьменник


Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo v_n_zb july 17, 2013 17:32 152
Buy for 200 tokens
. Пару лет назад я публиковал уже эти фрагменты из Незнайки. Но повторюсь - уж слишком актуальна сегодня эта сказка Носова. Такое ощущение, что автор в машине времени был переброшен из 64-го года на 50 лет вперед. Это - о нас. Всё - о нас... === Законность: – А кто такие эти…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments