"А поговорить?" (с) (v_n_zb) wrote,
"А поговорить?" (с)
v_n_zb

Тероризм. Гібридна війна. Росія

.
П'ятниця, 13 листопада 2015 року. Ця дата стала чорною сторінкою в європейській історії. Почавшись на стадіоні, де проходив футбольний матч, теракти кривавою хвилею прокотилися Парижем. Розстріли в центрі міста у затишних ресторанчиках стали прелюдією до захоплення концертного залу, де загинули 89 людей.

Кожен постріл терористів, навіть коли не вбивав, сіяв паніку та страх, відчуття власної беззахисності та вразливості. Ця чорна п'ятниця принесла з собою 129 смертей. 129 перерваних життів... Що це було? Навіщо?

Вже сьогодні можна говорити, що це були не звичайні теракти. Це була спланована акція в рамках розв'язаної проти Європи гібридної війни.

Гібридна війна – це досить нове поняття, що виникло в нашому столітті. Це війна, яка поєднує принципово різні типи та способи її ведення, що скоординовано застосовуються задля досягнення поставлених цілей. При цьому сторона-агресор може офіційно не оголошувати війну та намагатися публічно залишатися непричетною до розв'язаного нею конфлікту. Типовим для гібридної війни є використання як класичних прийомів ведення бойових дій (застосування регулярних підрозділів збройних сил, сучасного озброєння та військової техніки), так і нерегулярних збройних формувань (терористів, диверсантів, партизан, провокаторів тощо), а також інших форм і методів нанесення противнику суттєвих втрат – економічних, енергетичних, екологічних у поєднанні із застосуванням потужних інформаційних та кібернетичних атак. Тобто цей спектр достатньо широкий, починаючи від керованого кривавого терору та диверсій і завершуючи фінансуванням брудних інформаційних кампаній і радикальних політичних проектів. Мета у гібридної війни одна - поєднуючи зовнішню агресію та внутрішню дестабілізацію, знищити противника або примусити його до прийняття необхідних агресору рішень.

Саме з цим, починаючи з лютого 2014 року, зіткнулась Україна. Росія майже два роки відпрацьовує на нашій країні методику ведення масштабної гібридної війни. Першим кроком була окупація збройними силами РФ Криму. Далі - війна на сході України, яку ведуть регулярні підрозділи ЗС РФ під прикриттям кримінально-сурогатних військ, так званих «ополченців»; диверсійно-терористичні дії у Києві, Харківській, Одеській та в інших областях; потужні інформаційні та кібератаки; спроби дестабілізації ситуації всередині країни, економічний та енергетичний тиск; провокування і підтримка сепаратизму та екстремістських дій радикально налаштованих сил тощо.

Але, як виявилось, Крим і схід України були для Путіна лише початком. Початком, що зламав систему колективної безпеки, зруйнував європейські кордони, змінив в регіоні паритет сил. І зараз гібридна війна російського розливу починає розповзатися по Європі.

( Читать дальше...)


Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo v_n_zb Липень 17, 2013 17:32 152
Buy for 200 tokens
. Пару лет назад я публиковал уже эти фрагменты из Незнайки. Но повторюсь - уж слишком актуальна сегодня эта сказка Носова. Такое ощущение, что автор в машине времени был переброшен из 64-го года на 50 лет вперед. Это - о нас. Всё - о нас... === Законность: – А кто такие эти…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments