"А поговорить?" (с) (v_n_zb) wrote,
"А поговорить?" (с)
v_n_zb

Судья КС Шишкин: Порошенко, уволив меня раньше срока, нарушил Конституцию

.
В продолжение темы "Президент уволил судью КС, который был против расширенных полномочий Януковича"22 липня зранку на президентському сайті з’явився указ Петра Порошенка від 21 липня про звільнення Віктора Шишкіна з посади судді Конституційного суду України. «Звільнити Шишкіна Віктора Івановича з посади судді Конституційного суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку», — йдеться в документі. Не дочекалися, тому що Шишкіна було призначено суддею КС 14 листопада 2005 року за квотою Президента, а присягу він склав 4 серпня 2006 року. Тобто, указ Петра Порошенка з’явився за 15 днів до кінця терміну перебування судді КС на посаді.

— Що саме ви написали у своїй заяві, яку направили Президенту?

— В моїй заяві було написано так: «У зв’язку із закінченням 4 серпня 2015 року строку повноважень судді Конституційного суду прошу на підставі п.22 ч.1 статті 106 Конституції України видати Указ про моє звільнення з посади судді Конституційного суду у відставку, відповідно до п.9 ч.5 статті 126 КУ...». В президентському указі все написано правильно. До речі, з цієї точки зору, ми нарешті добилися правильного написання указів за змістом. Але форма... Цей указ потрібно було видати або 4 серпня, або в тексті указу написати, що мене звільняють з 4 серпня, адже є конституційний термін для судді Конституційного суду — 9 років.

До того ж, голова Конституційного суду пише, звертаючись до Президента: «У зв’язку з поданням, повідомляю, що суддя Шишкін Віктор Іванович, відповідно до п.9 ч.5 статті 126 Конституції України, 24 червня 2015 року подав заяву про відставку в зв’язку з закінченням 9-річного строку призначення». А в тексті написано, що присягу я прийняв 4 серпня 2006 року. Підкреслюю — 9-річний термін, а не 8 років, 11 місяців і 15 днів.

— Фактично, за півмісяці до закінчення ваших повноважень було видано цей указ, що є неконституційною дією?

— Так, на два тижні раніше. З цієї точки зору вони порушили вимоги Конституції, а не лише закону, в якому написано «9 років».

— Як ви сприйняли цей указ, коли дізнались про нього?

— Із великим здивуванням. Якщо нормально не можуть звільнити суддю Конституційного суду, то що вже казати про все інше в нашій державі?

— З чим би ви могли пов’язати таке передчасне рішення?

— Поки що я пов’язую це із недбалістю Апарату, який працює у Президента.

— Хіба Апарат Президента не підставляє самого Главу держави такими рішеннями?

— Я думаю, що так. Адже, у будь-якому разі, з тим, кого звільняють, могли б і порадитись. Це не суто управлінське рішення зі звільнення міністра, його заступника чи ще якогось керівника — це звільнення людини з конституційної посади і за підстав, які зазначені в Конституції, а це різні речі.

— В інтерв’ю «Дню» від 26 червня цього року ви розповіли про своє звернення до Адміністрації Президента із пропозицією зустрітися із Петром Порошенко. На той момент реакції не було. Щось змінилося з того часу?

— Ні, досі ніхто не відповів. Тим паче, якщо людина, призначена від Президента і прийшов час звільнитися, то Глава держави міг би хоча б запросити, щоб потиснути руку і подякувати за 9-річну роботу. Це б виглядало етично.


Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo v_n_zb july 17, 2013 17:32 157
Buy for 200 tokens
. Пару лет назад я публиковал уже эти фрагменты из Незнайки. Но повторюсь - уж слишком актуальна сегодня эта сказка Носова. Такое ощущение, что автор в машине времени был переброшен из 64-го года на 50 лет вперед. Это - о нас. Всё - о нас... === Законность: – А кто такие эти…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment